Vrchný súd v Prahe rozhodol: insolvenčné konanie Arca Investments bude prebiehať v Českej republike

28. 04. 2021

 

Vrchný súd v Prahe vyhovel argumentácii spoločnosti Arca Investments a radu jej veriteľov a rozhodol, že jej insolvenčné konanie nemalo byť zastavené a bude pokračovať v Českej republike. Súd zároveň odmietol argumentáciu o tzv. "čiernej banke". Mestský súd v Prahe teraz rozhodne, či v Českej republike prebehne hlavné, alebo vedľajšie insolvenčné konanie.

"Rozhodnutie Vrchného súdu samozrejme vítame. Potvrdzuje argumenty, ktoré sme predložili my aj naši najväčší veritelia, a otvára cestu k začatiu formálneho procesu reorganizácie našej spoločnosti," vysvetľuje predseda predstavenstva Arca Investments Rastislav Velič a dodáva:" Vrchný súd zároveň odmietol celý rad z nášho pohľadu nezmyselných a šikanujúcich návrhov a argumentov, ktoré boli proti našej spoločnosti podané."

Mestský súd v Prahe teraz rozhodne, či v Českej republike prebehne hlavné, alebo vedľajšie insolvenčné konanie. "V Českej republike prebieha podstatná časť našich aktivít a pochádza odtiaľto viac ako 80% našich veriteľov. S ohľadom na tieto jasne vypovedajúce čísla máme za to, že stredisko našich hlavných záujmov je v Českej republike, a preto tu má prebehnúť aj hlavné konkurzné konanie," hovorí Velič. Tento názor potvrdzuje aj prieskum medzi veriteľmi Arca Investments. Viac ako 80% z nich sa vyjadrilo, že je za insolvenčné konanie v Českej republike.

Zdieľať:

Mohlo by vás zaujímať

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.