BLANTYRE CAPITAL poskytne financovanie spoločnosti Arca Capital

08. 10. 2020

PRAHA/BRATISLAVA/LONDÝN - Blantyre Capital a Arca Capital sa dohodli na kľúčových obchodných podmienkach pre dlhové financovanie.

Blantyre Capital, londýnska investičná spoločnosť, dnes oznámila, že sa so spoločnosťou Arca Capital dohodla na kľúčových obchodných podmienkach, ktoré zabezpečia financovanie úverov. Tento dlhový nástroj uľahčí rekapitalizáciu skupiny a pomôže uvoľniť rastový potenciál skupiny Arca Capital.

Arca Capital je jednou z popredných súkromných investičných skupín v strednej a východnej Európe, podnikajúca v segmente nehnuteľností a turizmu, finančných služieb, energetiky a ďalších súvisiacich odvetviach.

„Sme presvedčení, že spoločnosť Blantyre Capital je silným partnerom pre naše podnikanie, pretože rozumie silným stránkam skupiny Arca Capital a má príslušné finančné a prevádzkové zdroje, aby nás mohla podporovať v našej transformácii a poskytnúť maximum všetkým zainteresovaným stranám. Riešenie spoločnosti Blantyre Capital je dobrou správou pre skupinu Arca Capital, našich zamestnancov a ďalších partnerov. Poskytuje stabilnú finančnú štruktúru a potenciálne ďalšie financovanie na uskutočnenie našich rastových plánov,” hovorí Rastislav Velič, predseda predstavenstva a väčšinový akcionár skupiny Arca Capital.

Fernando de Santiago, partner spoločnosti Blantyre Capital, uviedol: „Sme nadšení z partnerstva so skupinou Arca Capital. Má obrovský nevyužitý potenciál a profesionálny tím. Je to presne ten typ spoločnosti a manažmentu, ktorý radi podporujeme “.

Financovanie podlieha dokumentácii a iným obvyklým podmienkam.

 

O spoločnosti Arca Capital:

Arca Capital je jednou z najdynamickejších súkromných investičných skupín v Českej republike a na Slovensku. Okrem domácich trhov je firma aktívna aj v Rakúsku a Maďarsku. Arca Capital má mentalitu private equity skupiny - získava a/alebo rozvíja spoločnosti v odvetviach, ktoré sú atraktívne a komplementárne, so zameraním na dlhodobé vlastníctvo majetku v hotovosti. Podnikanie spoločnosti Arca Capital je rozdelené do štyroch krajín a je riadené z Prahy a Bratislavy. Rast skupiny bol zameraný na jednotlivé odvetvia a súčasne umožnil spoločnosti Arca Capital diverzifikáciu v rámci jednotlivých sektorov s cieľom získať synergie. V súčasnosti skupina zamestnáva priamo alebo nepriamo niekoľko tisíc ľudí v oblasti obnoviteľnej energie, komunálnych služieb, nehnuteľností, agentúr pracovných síl, rýchloobrátkového tovaru a niekoľkých ďalších sektorov. Finančné služby, bankovníctvo a správa majetku a majetku sú neoddeliteľnou súčasťou jej aktivít. Spoločnosť Arca Capital sa snaží vytvoriť dlhodobý výhľad pre spoluprácu so všetkými svojimi obchodnými partnermi a investormi.

 

O spoločnosti Blantyre Capital:

Blantyre Capital je londýnska investičná spoločnosť pôsobiaca v celej Európe, zameraná na partnerstvo s európskymi spoločnosťami pri opätovnom začatí činnosti perspektívnych a životaschopných spoločností, ktoré prechádzajú dočasnými finančnými výzvami. Spoločnosť Blantyre získala v rámci svojho vlajkového fondu a nástrojov na spoločné investovanie viac ako 700 miliónov EUR.

 

 

 

Autor: Arca Capital, Blantyre Capital, barcikova@arcacapital.com; pechar@ewingpr.cz
Zdieľať:

Mohlo by vás zaujímať

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.