Arca odmieta byť súčasťou politického boja

21. 09. 2020

PRAHA/BRATISLAVA – Za bezprecedentný považuje vedenie Arca Capital súčasný „run“ niektorých médií na spoločnosť a jej obchodných partnerov. Podľa Rastislava Veliča je celá „kauza” uprednostňovania manželky premiéra vymyslená a nesie znaky toho, že mohla byť organizovaná a dopredu pripravená.


„Niektoré média ako aj politici prezentovali neoverené informácie, či dokonca nepravdy, ktoré však verejnosti boli účelovo prezentované ako fakty. Domnievam sa, že niektorí z nich sa či už vedome alebo nevedome stali súčasťou procesu zmarenia získania investora, na ktorom v rámci skupiny intenzívne pracujeme,“ uviedol s tým, že Arca nechce byť zneužívaná politikmi k vybavovaniu si osobných účtov a voči podobným mediálnym útokom, ktoré sú cielené a dlhodobé sa bude aktívne brániť všetkými dostupnými právnymi prostriedkami.

„Odmietame sa zúčastňovať politického boja, ktorý momentálne na Slovensku prebieha,“ dodal Velič. Arca Capital podniká na Slovensku v oblastiach ako sú energetika, automobilový priemysel, ubytovacie a rekreačné služby, pracovné agentúry, developerská činnosť a ďalšie. Arca zamestnáva tisícky ľudí. „Je potrebné si uvedomiť, že týmito útokmi sú nepriamo ohrozené aj pracovné miesta, nehovoriac o psychickom tlaku, ktorému sú vystavovaní zamestnanci patriaci do skupiny Arca Capital, resp. jej dcérskych spoločností,“ uviedol Rastislav Velič.

Autor: Arca Capital, barcikova@arcacapital.com
Zdieľať:

Mohlo by vás zaujímať

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.