Arca Investments – Věřitelé a Soud přijali Plán reorganizace

26. 07. 2022

Praha (26. července 2022) – Většina věřitelů přijala plán reorganizace Arca Investments, která je mateřskou společností Skupiny. Přijatý plán byl bez odkladu potvrzen Městským soudem v Praze v ten jistý den.

Většina věřitelů přijala v hlasování na věřitelské schůzi plán reorganizace Arca Investments. Podle výsledků hlasování, které oznámil Městský soud v Praze, pro přijetí plánu se vyslovily tři ze čtyř věřitelských skupin. Pro hlasoval zajištěný věřitel, většina individuálních nezajištěných věřitelů (kteří drží zdaleka největší část hodnoty pohledávek) i skupina akcionářů dlužníka. Skupina tzv. skupinových věřitelů hlasovala proti. Kvůli tomu, že všechny čtyři skupiny nehlasovaly stejně, bude muset o schválení ještě rozhodnout soud.

"Přijetí reorganizačního plánu ze strany věřitelů vnímáme pozitivně a jsme rádi, že námi navrhované řešení našlo podporu. Taktéž nás těší, že Městský soud se ztotožnil s tímto rozhodnutím a bez odkladu potvrdil přijetí plánu. Nyní nás čeká samozřejmě to nejdůležitější, tedy kroky vedoucí k samotné realizaci plánu," říká Peter Janiga, manažer odpovědný za restrukturalizaci Arca Investments.

Hlavními pilíři reorganizačního plánu, který vyhotovili poradci z PwC Česká republika a advokáti Dentons je zjednodušení stávající složité struktury a rozvoj aktiv tak, aby byl v pětiletém horizontu umožněn jejich prodej za přibližně trojnásobně vyšší cenu, než je stávající konkurzní hodnota dle znaleckého posudku. Kvůli tomu vznikne nová struktura Noah, která zejména narovná složité vztahy mezi jednotlivými firmami nacházejícími se v různých jurisdikcích. V kooperaci s věřitelským výborem bude jmenován profesionální management, který bude Noah za dohledu věřitelů a insolvenčního správce spravovat. Zajištěný věřitel dostane sto procent hodnoty svých pohledávek, nezajištění věřitelé by měli dostat okolo poloviny hodnoty pohledávek (v součtu se slovenskou částí insolvenčního řízení). Akcionáři dlužníka nedostanou žádné plnění.

"Toto představuje další velmi významný milník pro Arca Capital poté, co přibližně před měsícem soud v Bratislavě potvrdil Restrukturalizační plán pro Arca Capital Slovakia. Tato rozhodnutí vnášejí jasnost a právní jistotu do probíhajících procesů, takže Skupina se může plně soustředit na úspěšnou implementaci plánu a rozvoj aktiv, a tím zvýšení jejich hodnoty," uvedl Rastislav Velič, předseda představenstva Arca Investments a většinový akcionář skupiny.               

Zdieľať:

Mohlo by vás zaujímať

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.