Vrchní soud v Praze rozhodl: insolvenční řízení Arca Investments bude probíhat v České republice

28. 04. 2021

Vrchní soud v Praze vyhověl argumentaci společnosti Arca Investments a řady jejích věřitelů a rozhodl, že její insolvenční řízení nemělo být zastaveno a bude pokračovat v České republice. Soud zároveň odmítl argumentaci o tzv. „černé bance“. Městský soud v Praze nyní rozhodne, zda v České republice proběhne hlavní, nebo vedlejší insolvenční řízení.

„Rozhodnutí Vrchního soudu samozřejmě vítáme. Potvrzuje argumenty, které jsme předložili my i naši největší věřitelé, a otevírá cestu k zahájení formálního procesu reorganizace naší společnosti,“ vysvětluje předseda představenstva Arca Investments Rastislav Velič a dodává: „Vrchní soud zároveň odmítl celou řadu z našeho pohledu nesmyslných a šikanózních návrhů a argumentů, které byly proti naší společnosti podány.“

Městský soud v Praze nyní rozhodne, zda v České republice proběhne hlavní, nebo vedlejší insolvenční řízení. „V České republice probíhá podstatná část našich aktivit a pochází odsud více než 80 % našich věřitelů. S ohledem na tato jasně vypovídající čísla máme za to, že středisko našich hlavních zájmů je v České republice, a proto zde má proběhnout i hlavní insolvenční řízení,“ říká Velič. Tento názor potvrzuje i šetření mezi věřiteli Arca Investments. Více než 80 % z nich se vyjádřilo pro insolvenční řízení v České republice.

Zdieľať:

Mohlo by vás zajímat

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.