Věřitelé Arca Capital Slovakia zvolili pětičlenný věřitelský výbor

30. 06. 2021

Věřitelé společnosti Arca Capital Slovakia na své schůzi zvolili pětičlenný věřitelský výbor a učinili další krok na cestě k úspěšné restrukturalizaci společnosti i celé skupiny Arca. Věřitelský výbor na své následném zasedání prodloužil lhůtu na přípravu restrukturalizačního plánu. Ten Arca Capital Slovakia představí do 10. 9. 2021.

„Věřitelé si vybrali své zástupce, kteří je budou v průběhu celého restrukturalizačního řízení zastupovat a jako první schvalovat restrukturalizační plán společnosti Arca Capital Slovakia,“ vysvětluje Chief restructuring officer (CRO) skupiny Arca Peter Janiga.

Do pětičlenného věřitelského výboru byli navoleni i) Slovenská sporiteľňa, a.s., ii) Asset Management Slovenskej sporiteľne, správ. spol., a.s., iii) Privatbanka, a.s., iv) Vladimír Kozový a v) Ľudovít Olejár.

Věřitelský výbor jako první schvaluje restrukturalizační plán, který připravuje společnost Arca Capital Slovakia. Teprve po schválení restrukturalizačního plánu věřitelským výborem ho přijímají samotní věřitelé.

Parametry restrukturalizace společnosti Arca Capital Slovakia rámcově shrnuje restrukturalizační posudek. Ten ji srovnává s alternativním řešením v podobě konkursu.

„Restrukturalizační posudek prokázal, že tím nejlepším řešením současné situace Arca Capital Slovakia je právě její restrukturalizace. Věřitelům by totiž měla přinést vyšší míru uspokojení nežli konkurs, a to v kratším termínu,“ vysvětluje partner společnosti PWC a poradce skupiny Arca Petr Smutný a dodává: „Restrukturalizace je samozřejmě nesrovnatelně výhodnější nejen pro věřitele, ale také pro společnost i celou skupinu Arca a její zaměstnance.“

Zdieľať:

Mohlo by vás zajímat

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.