Stanovisko Arca Capital k policejní razii v Bratislavě

16. 12. 2020

V souvislosti s policejní razií, která se uskutečnila dnes, 16.12.2020, v prostorách Arca Capital v Bratislavě, skupina Arca Capital poskytuje následující stanovisko:

Příkaz na prohlídku byl odůvodněný výlučně tvrzeními Ing. Pavola Krúpy, přičemž jde o tvrzení, které tato osoba opakovaně prezentuje, tj. jeho údajné falešné podpisy na směnkách, upřednostňování věřitelů a vyvádění majetku mimo skupinu.

Kauzu „falešné podpisy“ se snaží Ing. Pavol Krúpa přiživovat dlouhodobě, a to s cílem odklonit pozornost od závažných podezření týkajících se jeho osoby a faktu, že on sám je významným dlužníkem skupiny Arca Capital. Údajné upřednostňování věřitelů se mělo týkat prodeje společností Karlovarská Korunní a Ondrášovka Holding, které řídil samotný Ing. Pavol Krúpa. Tato informace však byla kromě jiného ze strany Arca Capital dementována v jednání před soudem, ve kterém p. Krúpa napadal moratorium společnosti Arca Capital Bohemia. Pokud jde o údajné vyvádění majetku mimo skupinu, rovněž jsme tato tvrzení opakovaně vyvrátili, což prokazuje i fakt, že do dnešního dne existuje minimálně 14 soudních rozhodnutí, které potvrzují, že k žádnému vyvádění majetku nedošlo a ani nedochází.

V rámci zásahu nebyla zadržená žádná osoba.

Samotný zásah NAKA je podle nás tak trochu účelový, avšak uvědomujeme si, že v důsledku mediálního a společenského tlaku, který vyvolal Ing. Pavol Krúpa, musí policie prověřit všechny skutečnosti. Arca Capital proto poskytne maximální součinnost.

Zároveň platí, že skupina Arca Capital dokončuje plán uspokojení věřitelů, který je pro nás absolutní prioritou a brzy bude odprezentován. Pokud by Ing. Pavolovi Krúpovi skutečně šlo o prospěch věřitelů, byl by součástí týmu, který připravuje tento plán.

Autor: Arca Capital,
Zdieľať:

Mohlo by vás zajímat

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.