Soud i v dalším případu rozhodl o nezrušení dočasné ochrany společnosti Arca Investments

18. 01. 2021

Okresní soud Trnava vydal dne 18. 01. 2021 další usnesení, jímž rozhodl o nezrušení dočasné ochrany poskytnuté společnosti Arca Investments. Všechny podněty na zrušení dočasné ochrany soud vyhodnotil jako nedůvodné.

Okresní soud Trnava v rámci nového řízení o zrušení dočasné ochrany zkoumal důvodnost až tří samostatných podnětů na zrušení dočasné ochrany. Dočasnou ochranu společnosti Arca Investments napadli oznamovatelé (i) STANĚK VETRÁK & PARTNEŘI, (ii) Ing. Luděk Bláha a Mgr. Luděk Bláha a (iii) Ladislav Lukáč, a to každý oznamovatel prostřednictvím vlastního podnětu na zrušení dočasné ochrany.

Soud žádnému z uvedených podnětů nevyhověl. Všechny tři podněty byly soudem vyhodnoceny jako v celém rozsahu nedůvodné. Soud odmítl spekulativní argumentaci oznamovatelů o řádném nevedení účetnictví společnosti Arca Investments, o porušení povinnosti nenakládat s majetkem, o porušování povinnosti neohrožovat finanční stabilitu Arca Investments během dočasné ochrany, stejně tak odmítl všechna další účelová tvrzení oznamovatelů.

Soud v usnesení o nezrušení dočasné ochrany společnosti Arca Investments uzavřel, že oznamovatelé podnětů žádným způsobem neprokázali, že by v případě společnosti Arca Investments nebyly splněny předpoklady pro poskytnutí dočasné ochrany, že by předpoklady na poskytnutí dočasné ochrany zanikly ani že by společnost Arca Investments porušila jakoukoliv z povinností vyplývajících z dočasné ochrany. Uvedené soudní rozhodnutí je dalším příkladem toho, že doteď uskutečněné kroky společnosti Arca Investments jsou transparentní a legitimní a že ataky proti těmto krokům jsou bezdůvodné a spekulativní.  

Společnost Arca Investments doplňuje, že dočasná ochrana společnosti Arca Investments už byla napadena i v minulosti, kdy se jejího zrušení domáhali oznamovatelé Mgr. Juraj Pokorný a IFIS investiční fond. Také v tomto případě Okresní soud Trnava prostřednictvím usnesení z prosince 2020 rozhodl o nezrušení dočasné ochrany pro nedůvodnost podnětů obou oznamovatelů, stejně tak z důvodu, že ze strany společnosti Arca Investments byly dodrženy všechny podmínky pro poskytnutí dočasné ochrany.

Nadále tedy platí, že společnost Arca Investments je stále pod dočasnou ochranou. Dočasná ochrana ve smyslu zákona trvá do dne 31. 1. 2021.

Autor: Arca Capital,
Zdieľať:

Mohlo by vás zajímat

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.