Skupina Arca Capital žádá soud o povolení reorganizace své mateřské společnosti Arca Investments

23. 12. 2020

PRAHA – Společnost Arca Investments, a.s. na sebe u Městského soudu v Praze podala insolvenční návrh a zároveň soud požádala o povolení řešit svou situaci reorganizací. Ta věřitelům zajistí nejméně 50% návratnost jejich pohledávek, tedy výrazně více než případný konkurs. Skupina Arca Capital se do potíží dostala vlivem pandemie COVID-19 a s ní spojených restrikcí. Reorganizaci podporuje také společnost Blantyre Capital.

„Současná pandemie a s ní spojené restrikce výrazně zpomalily některé naše projekty a ze dne na den zcela ochromily celou řadu našich do té doby prosperujících firem. Během velmi krátké doby jsme se tak vlivem okolností, které jsme nemohli jakkoli ovlivnit, dostali do situace, kterou lze řešit jen reorganizací,“ vysvětluje postup skupiny Arca Capital její většinový akcionář Rastislav Velič. „Reorganizace je tím nejlepším řešením především pro naše nezajištěné věřitele. Ti díky ní získají zpět nejméně polovinu hodnoty svých pohledávek. Věřím, že to ve finále bude ještě více,“ dodává.

V případě povolení reorganizace bude mít společnost Arca Investments 120 dní na předložení reorganizačního plánu. Ten bude připraven ve spolupráci s poradci TARPAN Partners a advokátní kanceláří BADOKH. „Reorganizační plán zajistí především co možná nejvyšší uspokojení našich věřitelů. Zároveň ale povede ke vzniku nové, zajisté menší, ale o to zdravější a rychleji rostoucí společnosti,“ vysvětluje Velič. Reorganizaci společnosti Arca Investments podporuje také společnost Blantyre Capital.

Společnost Arca Investments podala insolvenční návrh v České republice, jelikož se zde nachází místo hlavních zájmů společnosti, které je rozhodující pro určení soudu k vedení insolvenčního řízení.

 

Základní fakta o insolvenčním řízení:

  • Celková výše závazků: 18,6 mld Kč
    • Z toho závazky ze směnek: více než 80 %, tj. více než 15,5 mld Kč
    • Z toho věřitelé ze směnek v České republice: Více než 80 %, tj. více než 13 mld Kč
  • Celkový počet věřitelů: 1889
    • Z toho v České republice: Více než 80 %
  • Celkový počet zajištěných věřitelů: 1 (J&T Banka)
Autor: Arca Capital,
Zdieľať:

Mohlo by vás zajímat

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.