Skupina Arca Capital žádá o zahájení nového řízení o povolení reorganizace své mateřské společnosti Arca Investments

04. 01. 2021

PRAHA – Společnost Arca Investments, a.s. bere na vědomí rozhodnutí Vrchního soudu v Praze o zastavení insolvenčního řízení, které bylo zahájeno na žádost investičního fondu IFIS. S ohledem na fakt, že k tomuto řízení byla soudem přiřazena původní žádost o povolení reorganizace, kterou Arca Investments podala 22. 12. 2020, žádá Arca o zahájení zcela nového řízení na základě vlastního insolvenčního návrhu.

Společnost Arca Investments podala insolvenční návrh v České republice, jelikož se zde nachází místo hlavních zájmů společnosti, které je rozhodující pro určení soudu k vedení insolvenčního řízení. „Vyřešit situaci, do které se nejen naše společnost dostala vlivem pandemie COVID-19 a následných restrikcí, a provést reorganizaci společnosti Arca Investments i celé skupiny Arca Capital je třeba v České republice. Pochází odsud totiž více než 80 procent našich věřitelů a je zde soustředěna většina našich aktivit. Především jsme ale přesvědčení, že insolvenční řízení v České republice poskytne nejlepší podmínky pro naše věřitele,“ zdůvodňuje opětovné podání žádosti o povolení reorganizace u Městského soudu v Praze většinový akcionář skupiny Arca Capital Rastislav Velič.

V případě povolení reorganizace bude mít společnost Arca Investments 120 dní na předložení reorganizačního plánu. Ten bude připraven ve spolupráci s poradci TARPAN Partners a advokátní kanceláří BADOKH. „Městský soud v Praze žádáme o reorganizaci, která věřitelům dle našich předpokladů zajistí více než 50% návratnost pohledávek a díky jasným zákonným pravidlům a veřejně přístupnému insolvenčnímu rejstříku zároveň umožní transparentní proces reorganizace. Reorganizace v České republice také odpovídá evropské judikatuře a umožní vytvořit podmínky pro předpokládaný vstup zahraničního partnera, společnosti Blantyre Capital,“ doplňuje Velič.

Autor: Arca Capital,
Zdieľať:

Mohlo by vás zajímat

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.