Schůze věřitelů Arca Capital Slovakia je dalším milníkem při její restrukturalizaci

25. 06. 2021

Schůze věřitelů společnosti Arca Capital Slovakia proběhne 30. června. Věřitelé na schůzi zvolí věřitelský výbor, který bude v budoucnu schvalovat navržený restrukturalizační plán. Věřitelé tak na schůzi učiní další nezbytný krok vedoucí k úspěšné restrukturalizaci společnosti Arca Capital Slovakia i celé skupiny Arca.

„Věřitelé si v průběhu své první schůze zvolí věřitelský výbor, který je bude v průběhu celého restrukturalizačního řízení zastupovat. Věřím, že své zástupce vyberou správně a otevřou cestu k úspěšné restrukturalizaci,“ vysvětluje Chief Restructuring Officer (CRO) skupiny Arca Peter Janiga. Právě věřitelský výbor schvaluje v první fázi dlužníkem vypracovaný restrukturalizační plán. Následně takto schválený restrukturalizační plán přijímají samotní věřitelé na tzv. schvalovací (druhé) schůzi věřitelů.

Parametry restrukturalizace společnosti Arca Capital Slovakia rámcově shrnuje restrukturalizační posudek. Ten ji srovnává s alternativním řešením v podobě konkursu. Posudek jasně ukázal, že restrukturalizace společnosti je možná a pro její věřitele výhodná. Výsledek restrukturalizačního posudku potvrdil také Okresní soud  Bratislava I, když na jeho základě zahájil restrukturalizační řízení společnosti a následně povolil její restrukturalizaci.

„Restrukturalizační posudek prokázal, že tím nejlepším řešením současné situace Arca Capital Slovakia je právě její restrukturalizace. Věřitelům by totiž měla přinést vyšší míru uspokojení nežli konkurs, a to v kratším termínu,“ vysvětluje partner společnosti PWC Petr Smutný a dodává: „Restrukturalizace je samozřejmě nesrovnatelně výhodnější nejen pro věřitele, ale také pro společnost i celou skupinu Arca a její zaměstnance.“

Program a organizační pokyny ohledně účasti na schůzi věřitelů jsou zveřejněny v Obchodním věstníku na webové stránce Ministerstva spravedlnosti SR:

https://www.justice.gov.sk/PortalApp/ObchodnyVestnik/Formular/FormularDetail.aspx?IdFormular=2891701

Zdieľať:

Mohlo by vás zajímat

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.