M&M Reality Holding sa spája s Arca Capital a expanduje do ďalších krajín

24. 04. 2020

BRATISLAVA/PRAHA - Najväčšia česká realitná skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera - skupinu Arca Capital, ktorá kúpila 47,5 %-ný podiel holdingu M&M Reality. Okrem rozšírenia ponuky produktov a služieb majú spoločne v pláne tiež expanziu českej realitnej jednotky na ďalšie európske trhy, a to predovšetkým na tie najbližšie - slovenský a rakúsky.

„Mám z toho obrovskú radosť. Po rokoch, kedy sme výrazne rástli u nás v Česku, prišla doba, kedy sa musíme znovu posunúť ďalej. Spojením s Arca Capital vzniká hráč nadnárodného významu s úžasným prepojením spoločných synergií, čo je skvelou správou hlavne pre našich klientov,“ dodáva Petr Morcinek, stratég rozvoja holdingu M&M Reality a jeho doterajší majoritný vlastník.

Už v roku 2018 skupina M&M Reality prekonala dvojmiliardový obrat. Za minulý rok bol obrat celej skupiny už 2,5 miliardy Kč. Spoločnosť za jediný rok predala vyše 16-tisíc nehnuteľností a sprostredkovala viac ako desaťtisíc hypotekárnych úverov v objeme 10,1 miliardy Kč.

„Výsledky, ktoré sme dosiahli v rámci tuzemského trhu, sú skvelé. Rástli sme aj napriek stagnácii hypoték a iným problematickým momentom, ktoré trh s nehnuteľnosťami v minulosti ovplyvnili. Vďaka novému silnému partnerovi sa teraz naša spoločnosť posúva k novým výzvam", pokračuje Petr Morcinek.

Jednou z nich je vstup na ďalšie európske realitné trhy. Pre ten slovenský vzniká nová realitná sieť M&M Reality Slovakia. Pôjde aj o väčší podiel na developerských aktivitách a možnosť pôsobenia aj v oblasti hypotekárnych úverov a poistení. Arca Capital má v tomto segmente jedno z najsilnejších postavení vďaka spoločnosti Finportal, v ktorej je významným akcionárom a ktorá je druhým najväčším subjektom na slovenskom trhu finančného sprostredkovania.

„Vzájomná spolupráca novovzniknutej realitky M&M Reality Slovakia a spoločnosti Finportal umožní jedinečné riešenia pre klientov a ich špecifické potreby, a to nielen v rámci realitných obchodov,“ konštatuje predseda predstavenstva spoločnosti Arca Investments, a.s., Rastislav Velič.

Arca Capital podniká už viac ako 20 rokov na trhoch v CEE regióne s každoročným nárastom aktív, ktorých trhová hodnota dosiahla v roku 2020 viac ako 2,3 mld. EUR. Aktivity skupiny sú široko diverzifikované v sektoroch ako real estate, energetika, výroba, poľnohospodárstvo, potravinársky maloobchod, zdravotníctvo, finančné služby, ale aj IT a cestovný ruch. Okrem spomínanej spoločnosti Finportal je Arca Capital tiež akcionárom v privátnej rakúskej banke Wiener Privatbank. Práve spomínané odvetvia realít a finančného sprostredkovania sú tie, ktoré svojím 47,5 %-ným podielom v M&M Realitách Arca posilní.

„Vzájomné synergie medzi Arca Capital a M&M Reality prinesú klientom na českom a slovenskom trhu jedinečné a komplexné služby. A to ako v oblasti nehnuteľností, tak aj v oblasti správy ich osobních financií,“ dodáva člen predstavenstva Arca Investments, a.s., Juraj Dvořák.

 

M&M Reality Holding je lídrom na domácom realitnom trhu. Spoločnosť má 185 stabilných pobočiek po celej Českej republike a 2500 maklérov a zaoberá sa širokou oblasťou služieb viazaných k nehnuteľnostiam. Ide o  sprostredkovanie predaja a prenájmu jako aj ďalšie služby, ktorými sú financovanie bývania, poistenie nehnuteľností a životných rizík, investície do nehnuteľností či zaistenie dodávky elektriny alebo plynu. Investičné aktivity spoločnosti sa sústredia na výkup bytov a bytovýchdomov vhodných na rekonštrukciu a následný predaj, ale aj ako výnosových nehnuteľností pre ďalší nájom a správu. Developerská divízia sa orientuje nielen na pripravovanú výstavbu typizovaných rodinných domov, ale najmä na už realizovanú výstavbu družstevných bytov po celej ČR. Spotrebitelia označili spoločnosť M&M Reality najdôveryhodnejšou realitnou kanceláriou v Česku, už tretíkrát v rade.

Autor: AC; M&M Reality,
Zdieľať:

Mohlo by vás zaujímať

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.